Bizi Arayın: +90 (332) 816 17 10

VALTRA

1951 yılında kurulmuştur. 2001 yılında Valtra ismini almıştır. Traktör üreticisidir. Günümüzde AGCO Corperation’a ait bir markadır. Genel merkezi Finlandiya’dır. Fabrikamızda bu markaya uygun olarak debriyaj, fren ve ön düzen parçaları üretilmektedir.

Valtra Hakkında

Valtra Finlandiya merkezli bir traktör üreticisidir. Şirket 1951 yılında Valmet şirketinin traktör üreticisi olarak kurulmuştur. 2001 yılında ise Valtra adını almıştır. Şirketin merkezi Suolahti’de yer almaktadır. Aynı zamanda fabrikası da burada bulunmaktadır. Ayrıca Brezilya’da da fabrikası bulunmaktadır. Valtra günümüzde AGCO şirketinin bir parçasıdır.

Valtra Tarafından Üretilen Traktör Modelleri

Üretilen traktör modelleri 5 seriye ayrılmış durumdadır. Bu seriler;

 • A Serisi (74 – 98 bg)
 • AR Serisi (135 – 220 bg)
 • S Serisi (270 – 370 bg)
 • N Serisi (88 – 160 bg)
 • T Serisi (139 – 211 bg)

A Serisi

İskandinavya menşeili olan bu seri uzun ve aynı zamanda köklü bir geçmişe sahiptir. Bölgenin en popüler traktör modellerinin arasında yer almaktadır. 2002 yılında varılan anlaşma uyarınca serinin üretimi Hattat Traktör tarafından Türkiye’de sürdürülmektedir.

İleri teknoloji odaklı A83, A93 modellerinin yanı sıra seride kompakt çevik traktör olarak adlandırılan A53, A63 ve ayrıca A73 modelleri bulunmaktadır.

A serisinin tasarımı tamamen çiftçinin ihtiyaçlarını karşılamak üzerine kuruludur. En uygun hız aralığı yakalanmıştır. Aynı zamanda bütün ekipmanlar üst düzey performans ile kullanılabilmektedir. Düşük yakıt tüketimi ile çevre dostu bir deneyim sunmaktadır. Ayrıca geniş yakıt deposu uzun çalışmalar için elverişlidir. Vites opsiyonları 16 ileri 8 geri ve 12 ileri 12 geri şeklindedir.

Valtra A serisi sürüş konforu açısından önemli özelliklere sahiptir. Bu seride;

 • Yumuşak askı tipi pedallar,
 • Alçaklık ve yükseklik ayarının yapılabildiği direksiyon,
 • Kullanım kolaylığı sağlayan kollar,
 • Ergonomik gösterge panelleri,
 • Ferah iç kabin tasarımı bulunmaktadır.

S Serisi

S serisi verimin en üst düzeye çıktığı ve maliyetlerin en aza indirildiği traktör serisidir. Aynı zamanda dengeli bir performans sunmaktadır. Zorlu işlerin üstesinden gelecek şekilde tasarlanmıştır. Güçlü bir motora ve aynı zamanda kademesiz şanzımana sahiptir. Bu sayede optimum ağırlık dağılımı ve verimli bir performans sağlamaktadır. Sürüş konforu açısından geniş bir kabine sahip olması oldukça önemlidir.

 • S serisinde AGCO Power 84 AWF motor bulunmaktadır. Aynı zamanda AGCO Power’ın SCR teknolojisi 2008 yılında bu seri ile birlikte tanıtılmıştır. Bu nedenle dünyada bu teknolojiye sahip ilk traktördür.
 • Yeni Valtra S serisi iki sıralı turbo şarja sahiptir. Bu sayede daha düşük devirlerde ve daha düşük egzoz sıcaklıklarında daha iyi çekiş gücü sunmaktadır. Dolayısıyla dayanıklılık artar ve bakım gereksinimleri azalır.
 • S serisinde bulunan motor yakıt tüketimini oldukça azaltmaktadır. Aynı zamanda Ad Blue tüketiminin azaltılması için de egzoz gazı devridaimi kullanılmaktadır.

N Serisi

Valtra N serisi ödüllü bir seridir. Boyut, güç ve konforun mükemmel kombinasyonu olarak karşımıza çıkmaktadır. Akıcı ve çevik hareket kapasitesine sahiptir. Aynı zamanda 365 derece görüş mesafesi bulunmaktadır. Sahip olduğu 4 silindirli motor her işin optimum güç, hassasiyet ve yakıt verimliliği ile gerçekleşmesini sağlamaktadır.

T Serisi

T serisinin sunmuş olduğu mükemmel görüş arazinin üzerinde tam kontrole sahip olunmasını sağlamaktadır. Valtra T serisi güzellik, zeka ve kas ödüllü traktördür. Akıllı teknolojinin gücü 6 silindirli motorun gücü ile birleştirilmiştir.

T serisinin kabini kullanım kolaylığı ve konfor sağlamaktadır. Aynı zamanda kullanılan motor maliyetleri düşük tutmaktadır. Paradan, yakıttan ve zamandan tasarruf edilmesini sağlar.

Markalar referans amaçlı gösterilmiştir. Orijinal ürün olduğu anlamına gelmez.